Tak, jak to všichni chtějí.

18. prosince 2015 v 16:09 | Lilda |  Témata týdne
Nutí nás. Reklamy. Nutí nás přemýšlet, tak jak chtějí ony. Jak to chtějí ti, kdo je stvořili. Abychom byli loutky.

Nevidíte to? Tu čirou manipulaci našich myšlenek. To zabíjení kreativity a schopnosti udělat si vlastní názor a nebát se ho vyslovit?

To jak 5x ve filmu jedou 10 minutové reklamy a nejlépe všechny stejné, aby se nám vryly do mozku a zanechaly tam hluboký šrám, aby kdykoli při procházce nákupním centrem, jsme přemýšleli, jestli si koupíme to, co jsme viděli v reklamě, protože když už mají penize na reklamu, tak to asi fakt bude stát za to, nebo něco, co neznáme a máme strach to poznat?

Jen to podporujeme tu imaginární práci, která vlatně je hrozně sobeckáa vlastně více ubližuje než pomáhá. Jasně hejty, že to je stejná práce jako jakákoli jiná, si nechte.

To je jiné téma a já nemám právo hodnotit nějakou hodnotu povolání, protože jsem plně závislá na rodičích. A neznám strach o zítřek v pohledu na práci a obživu.

Reklamy nás nutí myslet stejně. Dělat to co chtějí. Být ovlivňováni a ovlivňovat druhé. Být závislí.

Umíte si představit svět bez reklam? Bez jediného bilboardu? Bez reklam ve videjích? Bez reklam v tv a časopisech?

Díky reklamám taky víme, jak má vypadat dokonalý svět, že má být čtyřčlenná rodina, kde je starší chlapeček a mladší blonďatá holčička, kteří nezlobí. Kde maminka by mohla vyhrát cenu miss world a otec by mohl být model, začínající kulturista a člověk, který chodí v obleku a nikdy nemá ani 1 vadu. Mají hodně peněz skvělý dům a zahradu se psem a kočkou a všichni jsou šťastní a veselí. Jo a abych nezapomněla, když vyperete prádlo v perwolu, tak bude jako nové. Opravdu.

Věřte mi.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa

Jak se dneska máš?

Supr :D

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 18. prosince 2015 v 18:58 | Reagovat

Pravda. Reklamy se nám přímo vkrádají do soukromí a málokdo si tohoto závažného faktu povšimne. Lidi jsou jak na trní, my je vlastně potřebujeme a vyhledáváme nové. Nakupujeme produkty, co nám výrobci v reklamách strkají až pod nos. V podstatě jsme manipulativní úplně všichni.

2 fabfour fabfour | 18. prosince 2015 v 20:35 | Reagovat

[1]:jo přesně tak :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama